Коли мігранти з України вперше приїжджають до Польщі, вони не до кінця усвідомлюють, який тут рівень зарплат. Для частини громадян України навіть польська "мінімалка" (2 100 злотих/брутто, тобто без відрахування податків, "брудними") здається досить непоганим заробітком
Однак нашими заниженими очікуваннями можуть скористатися польські працедавці. У Польщі досить поширеною є практика, коли роботодавець не подає до публічного відома інформацію про зарплатню, а запитує безпосередньо кандидата на співбесіді - скільки той хоче заробляти, застерігає портал Простір.pl.
"Це - певна психологічна пастка: якщо скажете менше, ніж готовий Вам платити роботодавець, то менше й зароблятимете; якщо вимагатимете забагато - то Вас просто не візьмуть", - попереджають журналісти.
Тому важливо знати, хоча б орієнтовно, скільки насправді в середньому заробляють у Польщі.
Зарплатня в Польщі залежить від:
- рівня освіти,
- стажу і досвіду,
- місця працевлаштування,
- власності підприємства (приватне чи публічне) та його величини.
Тобто якщо взяти двох слюсарів, що виконують рівнозначну роботу, більше зароблятиме той, що працює у великому, приватному підприємстві, має більший стаж чи кращу освіту (різниця у зарплатні може бути навіть у півтора рази), і працює в більшому місті.
Середні заробітки з таблиці нижче - це опрацювання останніх даних польського Головного статистичного управління. Згори таблиці йдуть кваліфіковані спеціалісти з досвідом і освітою, внизу - некваліфіковані працівники або спеціалісти з низькими кваліфікаціями.
При цьому розрив у зарплатні величезний: від майже 14 тис. злотих у випадку директорів до мінімальної зарплатні у випадку прибиральниць.
Джерело: Espreso.TV
Україна - Німеччина (Німеччина - Україна) Усі міста, виїзд щодня
Реклама: