Робота в Чорногорії
Чорногорія - дивовижна маленька загадкова адріатична красуня. Країна, якій присвячували вірші В.Висоцький та ін. Країна, в якій, за твердженням метеорологів, 270 днів у році світить сонце і середня температура взимку +12.
Прекрасне чисте море, красиві гори Чорногорії і м'який клімат зробили її туристично привабливою. В середньому, за даними бюро статистики Чорногорії, щорічно країну відвідують 1,5 млн туристів, з них третина - це вихідці з Росії, України та інших країн СНД. Інтуїтивно-зрозумілий мову, схожість релігійних і культурних цінностей зробили Чорногорію особливо популярною у наших співвітчизників. За умови, що населення країни становить всього 650 тисяч, нескладно здогадатися, що саме туризм є основним джерелом зайнятості і формує значну частку бюджету Чорногорії. Туризм - найпопулярніша галузь, не тільки з точки зору споживання, але і з точки зору інвестицій. Вкладення в будівництво готелів і об'єктів розваги ростуть з кожним роком, так що, будівництво - друга за можливостями, для вихідців з країн СНД, галузь цієї країни.
Чорногорія
Види зайнятості в Чорногорії: сезонна, постійна, фріланс, свою справу
Сезонна робота
Чорногорія унікальна не тільки своєю культурою і звичаями, а й своїм «календарем». Рік умовно ділиться на два сезони: туристичний і будівельний.
З червня по жовтень вся країна живе і працює над обслуговуванням відпочиваючих. На цей час тут діє цілий ряд обмежень по деяких видах діяльності, в тому числі і будівельної. Так що, на цей період всі будівельні роботи заморожуються. Уже з квітня, напередодні напливу туристів, багато кафе, ресторани, екскурсійні бюро відкривають велику кількість вакансій для бажаючих відпочити і попрацювати на Адріатичному узбережжі. Крім того, багато пропозицій по роботі в Чорногорії з'являється і у наших співвітчизників, які приїжджають сюди на літній період.
В основному, потрібні на роботу:
- офіціанти
- продавці екскурсій
- масажисти
- прибиральниці
- кухарі
- аніматори
- покоївки
- фотографи
- музиканти
- няні
- репетитори
Як правило, оголошення про роботу в Чорногорії не публікуються в ЗМІ або в реєстрі Служби зайнятості (Zavod za zapošljavanje Crne Gore), а просто вивішуються на дверях закладу, і будь-хто може звернутися до господаря і спробувати щастя. Варто враховувати, що претендентів на ці вакансії багато, тому що зарплата в 600-900 євро для Балкан є досить високою. Так що, конкурувати вам доведеться не тільки з місцевими жителями, а й з приїжджими з Боснії та Герцеговини, Македонії, Сербії, Албанії та Косово, а вони готові за ці гроші працювати не тільки по 14 годин на день, але і без вихідних.
З жовтня же по травень, країна готується до наступного літа, тому активно ремонтуються і будуються нові готелі, розважальні об'єкти, ведеться прокладка комунікацій, дорожньо-будівельні роботи ітп. І в цей час найбільш затребувані будівельні спеціальності:
- інженер
- муляр
- тесля
- сантехнік
- різноробочий
Приступити до роботи в Чорногорії ви зможете тільки при наявності дозвільних документів (radna dozvola). Варто враховувати, що підготовка документів та очікування рішення іноді займає більше місяця, так що вам варто подбати про засоби для проживання на цей період.
Постійна робота
На жаль, кількість вакансій з працевлаштуванням на рік і більше значно менше, ніж на сезонні роботи. По-перше, тому що на території Чорногорії дуже мало промислових підприємств, по-друге, тому що в країні дуже високий рівень безробіття - 18%. Відповідно до законодавства взяти на роботу іноземця, можна тільки після того, як не знайшлося підходящих кандидатів серед місцевих жителів. Так що, і тут рівень конкуренції з пошуку роботи в Чорногорії досить високий. Проте, при належному бажанні і наполегливості ви зможете підібрати для себе привабливе пропозицію по роботі. Серед найбільш затребуваних на чорногорському ринку варто відзначити:
- IT-фахівців
- агентів з продажу, рекламі, маркетингу
- банківських працівників
- викладачів
- фахівців в сфері управління персоналом
- інженерів
- продавців
- медичних працівників
- наукових діячів
У російськомовних компаній, мабуть, найпопулярнішою вакансією можна вважати ріелтора. Чорногорський ринок нерухомості один з найпривабливіших не тільки для жителів Росії, України і Білорусії, а й у Франції, Німеччині, Італії. Тому, якщо у вас є необхідні знання та досвід в цій сфері, ви зможете досить легко працевлаштуватися. Крім того, постійно зустрічаються оголошення про пошук:
- няні
- репетиторів
- прибиральниць
- фахівців з організації заходів
- фотографів
За місцевим законодавством дозвіл на роботу за такими вакансіями видається на термін до одного року з можливістю продовження до двох років. Для пристрою за цими спеціальностями, в більшості випадків, вам доведеться нострифікації диплом, отримати ліцензію, здати мовний іспит. Але, якщо ви плануєте затриматися в країні надовго, то це - абсолютно здійснимі завдання.
Есле ж Вам потрібні перевірені місцеві фахівці для допомоги у вирішенні питання з документами (або, наприклад, з нерухомістю) - PromoChoice зможе надати контакти за індивідуальним запитом.
Фріланс
Серед наших співвітчизників, які проживають в Чорногорії, фріланс, напевно, один з найбільш популярних способів заробітку. Прекрасні клімат і доступні ціни на натуральні продукти, низький рівень криміналу, приваблюють багатьох «удаленщіков».
Але тут, на жаль, є один важливий нюанс, в Чорногорії тільки починається розвиток оптоволокна, і інтернет, якщо не розглядати великі міста на узбережжі, найчастіше подається по ADSL-технології. У зв'язку з цим, говорити про швидкість не доводиться. Крім того, варто врахувати і кліматичні особливості: в зимовий час нерідко бувають шторми і гарантувати безперебійну подачу електрики ніхто не може. Так що, якщо для вас не принципово стежити за біржовими зведеннями в режимі он-лайн, то ця країна для вас. Хоча є приклади вирішення і цієї проблеми, за допомогою покупки і установки супутникового обладнання і генераторів. Ще один момент, на який варто звернути увагу, це виведення грошей. Варто окремо перевіряти чи працюють платіжні системи в цьому регіоні, а також яка буде комісія і конвертація при переведенні в готівку коштів через місцеві банки. Хоча, якщо зарплата за роботу вам перераховується на картку VISA або MASTER CARD, то для вас це непоганий вихід, тому що розплатитися ними ви зможете практично скрізь.
Потрібно недорого, і швидко в Європу?
Чи з Європи в Україну?
Замов дзвінок через Форму тут >>> або телефонуй:
+ 38(098)584 00 55 (+ Viber)
Без жодних предоплат!