Підтвердили коронавірус в українця, що повернувся з Італії

2020.03.03
Підтвердили коронавірус в українця, що повернувся з Італії

В Україні зафіксували перший випадок захворювання на коронавірус. Це чоловік, який повернувся з Італії.

Про підтверджений випадок на брифінгу у вівторок заявив заступник міністра здоров'я Віктор Ляшко.

Чоловік і жінка приїхали до Чернівецької області після подорожі по Італії. При в'їзді в Україну у них перевіряли температуру, але симптомів спочатку не було. Вони були вдома на самоізоляції, коли 29 лютого вже виникли симптоми, схожі на коронавірус.

За чоловіком виїхала спеціальна швидка і доставила до інфекційної лікарні.

Згодом лабораторно підтвердили, що у чоловіка - саме коронавірус.

"Випадок (коронавірусу - Ред.) зареєстровано в Україні. Ми почали працювати з контактними особами. Контактних осіб небагато", - розповів пан Ляшко на брифінгу.

За його словами, ці люди - у самоізоляції. Дружина хворого теж залишається вдома, симптомів не має. Аналіз на коронавірус у неї взяли.

"Люди дотримувалися порад, після повернення з Італії перебували на самоізоляції і не зустрічалися зі своїми близькими. Вони були самоізольовані у своїй квартирі", - розповів пан Ляшко.

Де лікують чоловіка, у МОЗ не кажуть. У хворого - лихоманка і сухий кашель.

"Стан хворобого - стабільний. Його можна було і не госпіталізувати, надавати медичну допомогу на дому. Але це перший випадок, й наше завдання - унеможливити передачу вірусу в Україні", - розповів заступник міністра.

Тим часом серед евакуйованих з Китаю українців, які перебувають у Нових Санжарах, коронавірусу не виявили.

Їхня обсервація закінчується в четвер, 5 березня.

Де лікуватимуть хворих на коронавірус

Для прийому пацієнтів з коронавірусом МОЗ визначив госпітальні бази у кожному регіоні України.

У Києві визначили шість лікарень, які мають спеціальне обладнання та зможуть приймати людей на карантин у випадку інфікування.

У випадку поганого самопочуття МОЗ рекомендує звертатися до сімейного лікаря.

"Коронавірус це чи ні, лікарі проводять симптоматичне лікування. Як і у випадку інших гострих респіраторних вірусних інфекцій. Грипоподібних інфекцій, наприклад. Не можу сказати, що для коронавірусу треба якісь особливі заходи", - розповів заступник міністра здоров'я Віктор Ляшко в інтерв'ю LB.ua.

ВООЗ оприлюднив рекомендації, як зменшити ризик інфікування новим вірусом: регулярно і ретельно мити руки, не торкатися обличчя, не вживати в їжу погано оброблене м'ясо, молоко і яйця.

Утримуватися від поїздок у регіони, де є поширення вірусу, уникати контактів з хворими людьми, триматися на відстані понад метр з будь-якою людиною, яка чхає чи кашляє. Дотримуватися "гігієни кашлю".

Якщо людина була у поїздці і має симптоми захворювання, то вона має обов'язково звернутися до лікаря.

Бережіть себе і близьких! І будьте здорові!

 

 


Україна - Німеччина / Німеччина - Україна, веземо від порога до порога! Гарантія кращої ціни на поїздку!


Україна - Прибалтика: ЛИТВА, ЛАТВІЯ, ЕСТОНІЯ / Прибалтика - Україна, веземо від порога до порога! Гарантія кращої ціни на поїздку!