Зеленський увів в дію рішення РНБО про подвійне громадянство. Що воно передбачає?

2021.03.04
Зеленський увів в дію рішення РНБО про подвійне громадянство. Що воно передбачає?

Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, ухвалене 26 лютого. Воно спрямоване на розвʼязання проблем з подвійним громадянством Міністр Кулеба: Україні потрібне подвійне громадянство, але не з Росією.

Про це повідомляється на сайті президента.

Кабінету міністрів і Службі безпеки доручається протягом двох місяців проаналізувати законодавство, а також розробити протягом шести місяців розробити нові законопроєкти, які забороняли б особам з подвійним громадянством:

претендувати на посади у органах державної влади, а також претендувати на зайняття керівних посад на об’єктах державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;
мати допуск до державної таємниці;
бути членом виборчої комісії, офіційним спостерігачем або проводити передвиборну агітацію на загальнодержавних і місцевих виборах;
бути членом політичної партії.

Крім того, це законодавство має визначати механізм пошуку подвійного громадянства, а також підтвердження виходу із іноземного громадянства. Також, законопроєкти мають містити норму, про те, що у разі виявлення у чиновників, членів виборчкомів, осіб, допущених до держтаємниці та членів партій іноземного громадянства, їхні повноваження припиняються.

Окрім цього, законопроєкти мають містити норму, яка зобовʼязуватиме українців декларувати отримання іноземного громадянства. Для цього створюватиметься спеціальний реєстр, яким керувати Єдиний державний демографічний реєстр та Державний реєстр виборців. Також, нормативні акти мають передбачати відповідальність за порушення такого законодавства.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україні потрібне подвійне громадянство, проте одразу виключив таку можливість з країною-агресором.
Українська діаспора підготувала законопроєкт про легалізацію подвійного громадянства Американський радник Зеленського: Діаспора хоче легалізувати подвійне громадянство, президенту передали відповідний законопроєкт для іноземців українського походження.
У травні Верховна Рада відклала розгляд законопроєкту президента Володимира Зеленського про спрощену видачу громадянства окремим категоріям іноземців. Документ стосується тих, хто воював за Україну чи втік із Росії, зазнавши там переслідувань.

Потрібно недорого, і швидко в Європу?
Чи з Європи в Україну?

Замов дзвінок через Форму тут >>> або телефонуй:
+ 38(098)584 00 55 (+ Viber)

Без жодних предоплат!

Робота