Куди поїхати на заробітки українцю в цьому році?
За останні п'ять років закрилося колосальне число підприємств, рівень життя скоротився в рази, а наші співгромадяни, природно, шукають шляхи його поліпшення для себе і своїх родин. Один з них - трудова міграція. Щоб поїхати на роботу за кордон з України, потрібно врахувати безліч нюансів, включаючи локацію, бюрократичну та фінансову складову. Тому краще поїхати на заробітки українцю підготовленим по всіх фронтах.
У цій статті розберемося, куди краще їхати на заробітки з України за кордон в 2019 році, розглянемо поїздку "по поличках".
Найкращі країни для виїзду українця на заробітки
В першу чергу, вибираючи місце, варто орієнтуватися за наступними показниками:
- Доступність;
- Ментальність населення;
- Мовне питання;
- Попит на іноземну робочу силу.
Так, найкраще працювати українцям за кордоном в:
У цих державах якість життя на порядок перевищує нашу. "Нова Європа" давно відкрила свої трудові ринки для наших співгромадян. Там вже багато "заробітчан", які групуються в діаспори та допомагають один одному з проживанням, діловими порадами, іншою участю. Заробітки в Польщі, наприклад, хороші тим, що недалеко від Батьківщини і вартість перельоту/поїзда значно менша, ніж в західну частину материка.
В яких країнах можна влаштуватися без знань іноземної мови?
Далеко не всі громадяни знають іноземні мови, тому, перш ніж виїхати працювати з України, потрібно визначитися: чи є час на вивчення або простіше знайти напрям, де буде комфортно існувати виключно з рідною.
Топ-3 орієнтири для україно-російськомовних:
- Республіка Білорусь;
- Російська Федерація;
- Балканські країни (Болгарія, Хорватія, Албанія, Сербія, Словенія).
То чи варто їхати до Польщі на роботу, не знаючи польської? Якщо ви домовилися з посередником або товаришем про його допомогу в організації облаштування (і робота не передбачає постійного живого спілкування), можна освоювати ази вже працюючи там.
Які професії найбільш затребувані?
Сьогодні можна поїхати працювати за кордон у різних напрямках зайнятості, але практика показує, що найбільш затребувані спеціальності такі:
Медперсонал, медсестри;
Освітяни;
Аніматори;
Водії;
Будівельники;
Вихователі;
Моряки;
Ремонтники;
Продавці.
Є місце і некваліфікованій праці, що не вимагає ніяких дипломів і підтверджень, наприклад, фермерство (збирати урожай, допомагати, прибирати). Так, поїхати на заробітки жінці з України в 2020 можна, влаштувавшись гувернанткою, помічницею по дому, нянею. Певна перевага - можливість проживати безкоштовно в хазяйському будинку. Мінус - низька оплата.
А можна поїхати і добре заробити за кордоном у сфері IT-технологій, інженерії, медицині.
Ще варіант додаткового доходу - заробити на обміні валют - тобто привозити зароблене і міняти не в банках, а за вигідними тарифами сусідам, родичам, колегам.
Скільки можна заробити?
Заробіток залежить в рівних частинах від:
- Професії;
- Держави.
Так, в Італії на низькокваліфікованих заняттях (прибиральниця, доглядальниця) можна отримувати 700-1000 євро. Викладачі - 2000, лікарі - 2500.
У Німеччині великий попит на айті-фахівців (4-5 тисяч). Офіціанти, торговці - від 1000. Від півтори тисячі - перевізники, будівельники, доглядальниці по догляду за лежачими хворими.
Чехія потребує будівельного персоналу. На будівництві можна мати щомісяця 1,5 тис євро. Покоївки та кухонні підсобники - 800.
Українцю краще поїхати жити і працювати в Польщі, через те, що недорого добиратися і можна приїжджати додому частіше. Хоча розцінки тут нижче: простим підсобником можна отримувати 500-1200 на місяць.
Основні нюанси при оформленні та роботі за кордоном
Щоб не бути нелегалом, у якого виникають проблеми з міграційними службами та ймовірними депортаціями, варто подбати про документи заздалегідь:
Обов'язкова медична страховка повинна бути, адже майже в усьому світі страхова медицина. Вартість страховки варіюється, можна взяти найдешевшу, щоб звертатися в самому крайньому випадку;
Робоча віза. Туристична (безвізовий режим) не дає ніякого офіційного дозволу на фінансову діяльність, адже не йде сплати податків;
Місцева реєстрація (готель, оренда апартаментів, у родичів).
Джерело: Mycredit.ua
Україна - Німеччина (Німеччина - Україна) Виїзд щодня
Потрібно недорого, і швидко в Європу?
Чи з Європи в Україну?
Замов дзвінок через Форму тут >>> або телефонуй:
+ 38(098)584 00 55 (+ Viber)
Без жодних предоплат!